0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нуредини: Стимулираме инвестиции со конкретни мерки за демистифицирање на зеленото опоравување од кризата

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини вчера настапи како главен говорник на конференцијата „Зелен економски круг” во Виена, на која беа презентирани одржливи, иновативни и зелени политики, бизнис идеи, продукти и компании.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close