0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталОпштествоПолитика

Нуредини: Со паметни инвестиции заштитата на животната средина и успешното работење се возможни

Подобро функционирање на воведената пракса на јавно објавување на емисиите на цврсти честички кои се испуштаат од производствените оџаци, со нивна презентација во живо, на часовно или дневно ниво, како и плановите на компанијата Макстил за употреба на отпадот од производните процеси, за троската и начините на кои таа може да се третира како секундарна суровина, се дел од темите за кои денеска разговарале министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини со претставниците на еден од најголемите индустриски капацитети во државата Макстил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close