0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталОпштествоПолитика

Нуредини: Со паметни инвестиции заштитата на животната средина и успешното работење се возможни (ДПЛ)

Подобро функционирање на воведената пракса на јавно објавување на емисиите на цврсти честички кои се испуштаат од производствените оџаци, со нивна презентација во живо, на часовно или дневно ниво, како и плановите на компанијата Макстил за употреба на отпадот од производните процеси, за троската и начините на кои таа може да се третира како секундарна суровина, се дел од темите за кои денеска разговарале министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини со претставниците на еден од најголемите индустриски капацитети во државата Макстил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close