0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeMakedonija.SlajderPolitikë

Nuredini prezantoi ambicien kombëtare në kuadër të Samitit të lidershipit për klimën në SHBA

Ministri për Mjedis Jetësor dhe Planifikim Hapësinor, Naser Nuredini prezantoi ambicien klimatike të Republikës së Maqedonisë së Veriut në mënyrë virtuale në një tryezë të rrumbullakët ministrore të organizuar nga i Dërguari Special i Presidentit për Klimën Xhon Keri, në kuadër të samitit të klimës së lidershipit të presidentit të SHBA Xho Bajden.

Back to top button
Close
Close