0_Македонија.ПорталОпштество

Нуредини на регионални консултации за климатски промени и безбедност на ОБСЕ: Потребна е здружена климатска акција

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска на завршниот состанок на првата фаза од регионалниот процес на консултации за климатски промени и безбедност ја нагласи важноста од здружена климатска акција бидејќи климатските промени делуваат како мултипликатор на ризик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close