0_Македонија.ПорталОпштество

Нуредини на настанот #ВозможноЕ: Важно е младите да бидат свесни и тие да инсистираат на активности за влијание врз климатските промени

Потребен ни е гласот на народот, бидејќи тоа движи кон промени. Важно е младите да бидат свесни и тие да инсистираат на активности во ова поле. Бидејќи нивната свесност за проблемот и нивната загриженост за сопствената иднина треба да биде сигнал за владите дека треба да ги слушнеме младите и да обезбедиме сите граѓаните да станат свесни за влијанието на климатските промени врз нивниот живот, истакна денеска министерот за животна средина и просторно планирање на првиот дел од настанот #ВозможноЕ, на тема „Националните придонеси за климатските промени во фокусот - #ВозможноЕ да се постигне глобалната цел за климатски промени од 1,5 степени со амбициозна #КлиматскаАкцијаСега“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close