0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нуредини: Имаме план за расчистување диви депонии

Имаме план за расчистување на диви депонии, но за жал постојат нелегални депонии секаде низ државата, изјави денеска министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во одговор на прашање на прес-конференцијата, додавајќи дека на тоа прашање работат со сите градоначалници на сите општини во државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close