0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Нуредини: Активностите на Владата и МЖСПП за справување со климатските промени препознати од Директоратот за клима на ЕК

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини одржа виртуелен состанок со генералниот директор на Директоратот за клима на Европската Комисија Mауро Петричионе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close