0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Нуредини ја презентираше националната климатска амбиција во рамки на климатскиот лидерски самит на САД

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини  денеска ја претстави климатската амбиција на Република Северна Македонија на виртуелната министерска тркалезна маса организирана од претседателскиот посебен претставник за клима Џон Кери, во рамките на лидерскиот климатски самит на претседателот на САД, Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close