EvropëEvropë.Portal

Numri i rasteve të vdekjes nga Kovid-19 në Itali është rritur në 52

Numri i viktimave nga pasojat nga koronavirusi i ri në Itali në 24 orët e fundit është rritur për 18 dhe tani arrin 52 viktima. Agjencia italiane për mbrojtje civile kumtoi se numri i të infektuarve është rritur në 2.036, ndërsa dje ishte 1.692.

Romë, 2 mars 2020 (MIA) – Numri i viktimave nga pasojat nga koronavirusi i ri në Itali në 24 orët e fundit është rritur për 18 dhe tani arrin 52 viktima.

Agjencia italiane për mbrojtje civile kumtoi se numri i të infektuarve është rritur në 2.036, ndërsa dje ishte 1.692.

Drejtori i agjencisë informoi se nga njerëzit të cilët ishin infektuar të parët, 149 janë shëruar. fb/

Таг
Back to top button
Close
Close