BotëBotë.Portal

Numër rekord i rasteve të reja me Kovid-19 në Tokio

Në Tokio në 24 orët e fundit u regjistruan 244 raste të reja të koronavirusit, që është rekord i ri rekord në kryeqytetin japonez, kumtuan autoritetet lokale.

Tokio, 10 korrik 2020 (MIA) – Në Tokio në 24 orët e fundit u regjistruan 244 raste të reja të koronavirusit, që është rekord i ri rekord në kryeqytetin japonez, kumtuan autoritetet lokale.

Shumica e të infektuarve në Tokio janë të moshës mes 22 dhe 40 vjeç, ndërsa bëhet fjalë për të rinj të cilët kohë më parë vizituan klube të natës.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Japoni tejkaloi 21.000, ndërsa rreth 1.000 njerëz vdiqën. ab/

Таг
Back to top button
Close
Close