BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Nuk ka marrëveshje mes Shtëpisë së Bardhë dhe demokratëve për programin për stimulim të ekonomisë amerikane

Ekipet negociuese të Shtëpisë së Bardhë dhe demokratët nuk kanë arritur të bien dakord për programin për stimulim të ekonomisë amerikane për shkak të pasojave nga pandemia e koronavirusit, raportojnë mediat amerikane.

Uashington, 8 gusht 2020 (MIA) – Ekipet negociuese të Shtëpisë së Bardhë dhe demokratët nuk kanë arritur të bien dakord për programin për stimulim të ekonomisë amerikane për shkak të pasojave nga pandemia e koronavirusit, raportojnë mediat amerikane.

Presidenti amerikan Donald Tramp premtoi se do të ndërmarrë veprime të njëanshme nëse nuk arrihet marrëveshje me demokratët për një program stimulimi për të kapërcyer efektet negative nga pandemia e koronavirusit. mb/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close