Дописници МКДОпштински вести

НУ Музеј Куманово одбележува 56 години од постоењето

Националната установа Музеј Куманово одбележува 56 години од постоењето, информираа денеска надлежните од установата. Оваа година реализирани се скоро сите предвидени настани, согласно протоколите, завршени се речиси сите истражувања од повеќе области. Утре, ќе биде отворена изложбата на Марина Цветановска, а до крајот на идната недела ќе завршат археолошките истражувања на локалитетот Градиште (Пчиња).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close