0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталВидеоВидео изјаваОпштество

НС ГРИТГ и МАКАМТРАНС бараат да се обнови листата на работници со бенефициран стаж

Независниот синдикат на градежни работници инженери и трговци во градежништвото – НС ГРИТГ и Независниот синдикат на камионски транспортери МАКАМТРАНС бараат  да се обнови постојната листа за работни места за кои се врши пресметка на  работниот стаж со дополнителен стаж на единица  време (година).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close