Дописници СветПолитикаХроникаХроника.Портал

„Новости“: Вратен пасошот на Македонецот Шефкет Демировски поврзан со аферата со оружје „Први Партизан“ во Србија

Македонскиот државјанин Шефкет Демировски, кој е осомничен за давање мито во аферата „Први партизан“ и кој е во притвор во Србија од ноември 2019 година, постигнал договор со српското Обвинителството, неофицијално дознава белградскиот весник „Новости“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close