БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Новости: Во Србија пробно пуштен во работа гасоводот Балкански тек

Гасоводот „Балкански поток“ пробно е пуштен во употреба, објавија белградски Вечерње новости.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close