0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Новоназначениот либански премиер Мустафа Адиб поднесе оставка без да формира влада

Новоназначениот либански премиер Мустафа Адиб, кој ја презеде работата за да и помогне на земјата да се крене по уништувачката експлозија во август во Бејрут, изјави дека се повлекува од функцијата без да формира нова влада, повикувајќи се на политичките пресметки во земјата, јави ДПА.

Back to top button
Close
Close