Дописници МКДОпштински вести

Новогодишни пакетчиња за повеќе категории на деца во Куманово

Во име на општината и градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски денеска Дедо Мраз им подели новогодишни пакетчиња на повеќе категории на деца. Пакетчиња добија децата без родители, корисниците на дневните центри за деца и лица со попреченост, децата сместени на детското одделение во болницата, децата од здружението на глуви и наглуви и на деца од ромската заедница. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close