Дописници МКДОпштински вести

Новогодишен планинарски марш на Пелистер

 Планинари рекреативци од Битола и неколку македонски градови ја продолжија традицијата со новогодишно искачување на врвот Пелистер, висок 2.601 метар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close