Македонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Ново рочиште за случајот „Плацеви на Водно“

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Плацеви на Водно“, во кое првообвинет е поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во бегство во Унгарија.

Back to top button
Close
Close