ХроникаХроника.Портал

Ново рочиште за случајот „Друмарина“ закажано на 4 март

Судењето за случајот „Друмарина“, во кој поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева се сомничи за измама со фискални сметки од патарина, која го чинела Собранието околу 100.000 евра, продолжува на 4 март, откако на денешното рочиште беа сослушани повеќе сведоци од Обвинителството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close