Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Ново писмо на словенечките интелектуалци против „авторитарната“ власт на Јанша

Со ново, трето писмо испратено до словенечката јавност, интелектуалци од лево-либерална оринетација, поголемиот број универзитетски професори, а некои и поранешни министри, предупредуваат на „авторитаризамот“ и недемократска практика на владејачката коалиција предводена од премиерот Јанез Јанша

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close