0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Новите технологии овозможија компјутерски криминал со индустриски размери

Во САД бројот на пријавени случаи на измама преку интернет се зголеми за 69 отсто минатата година. Пријавените загуби таму (без банкарска или измама со кредитни картички) достигнаа 4,2 милијарди американски долари, трипати повисоки отколку во 2017 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close