0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.Портал

Новиот вид коронавирус потврден во најмалку 20 земји и територии во светот

Индија е последната земја во која е регистриран новиот вид коронавирус, кој првично е откриен во Велика Британија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close