БалканДописници Свет

Новиот лидер на албанската Демократска партија ќе го избираат 75.067 членови

По низата критики за недостаток на транспарентност или еднаквост во трката, партиската изборната комисија на опозициската Демократска партија го објави бројот на членови, како и правилата што ќе се следат на гласањето за нов лидер на 13 јуни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close