0_Магазин.ПорталДизајн

Новиот црно-бел точкест мини-фустан на Емили Ратајковски

Дизајнот е инспириран од модата во 1960-тите. А пак, во комбинација со тоа, манекенката облече и класични Најки патики.

Лос Анџелес, 4 септември 2020 (МИА) – Како дел од својата женска „Инамората“ линија, Емили Ратајковски на себе го претстави новиот црно-бел точкест мини-фустан.

Дизајнот е инспириран од модата во 1960-тите. А пак, во комбинација со тоа, манекенката облече и класични бели Најки патики.

Цената на „Монро“ мини-фустанот е 145 американски долари.  си/сд/

Таг
Back to top button
Close
Close