0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Новинарот на „Ал Џазира“, Махмуд Хусеин, пуштен на слобода по 1.506 дена минати во египетски затвор без формално обвинение

Египетскиот новинар и дописник на катарската медиумската мрежа „Ал Џазира“, Махмуд Хусеин, денеска е ослободен од египетски затвор каде мина повеќе од четири години, откако власти на 23 декември 2016 година незаконски го притворија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close