0_Македонија.ПорталОпштество

Нови специјалистички стручни студии „Безбедност и квалитет на храната” на Факултетот за ветеринарна медицина

Нова студиска програма од втор циклус специјалистички стручни студии „Безбедност и квалитет на храната“ акредитираше Одборот за акредитација на високото образование на Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје. Овие студии се од подрачјето на биотехничките науки, поле на ветеринарна медицина, а право за запишување ќе имаат дипломираните студенти од областите на ветеринарната медицина, земјоделските науки, природните науки, медицински науки и сл.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close