0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нови шестмина починати и 287 заболени од Ковид-19 во Косово последните 24 часа

Според последните официјални статистики, досега од појавата на епидемијата, во земјата вирусот е откриен кај вкупно 60.218 лица, од кои починале 1.498 заразени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close