БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Нови рестрикции во делови на Грција, викендов подолг полициски час во Солун, Атина и на Халкидики

Наместо од 21 часот, полицискиот час во Солун, Атина и на Халкидики викендов се поместува за три часа порано, односно ќе почнува од 18 часот, во рамките на новите мерки на грчката Влада соопштени синоќа, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close