0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Нови ракетни напади во Појасот Газа

Во раните утрински часови Израел истрела ракети во северниот дел на Појасот Газа. Според „Ал Џезира“, воздушните напади се извршени во населбата Шеик Радван. Телата на две лица се пронајдени под урнатините на една куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close