СветСвет.Портал

Нови протести во Бразил против претседателот Болсонаро

Десетици илјади луѓе повторно протестираа денеска во неколку бразилски градови против претседателот Жаир Болсонаро и неговото оспорувано управување со епидемијата на коронавирусот, во која починаа речиси 460.000 луѓе и постои опасност од ново влошување на ситуацијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close