ЕвропаЕвропа.Портал

Нови протести на „жолтите елеци“ во Холандија

Нови протести на „жолтите елеци“ во знак на незадоволство од полтиката на Владата на холандскиот премиер Марк Руте денеска се одржаа во неколку градови во Холандија, меѓу кои и во Амстердам, Хаг и Ротердам.

Back to top button
Close
Close