0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Нови простории за тестирање од Ковид-19, најави Караџоски

Претседателот на Комисијата за заразни болести Жарко Караџовски на денешата прес-конференција соопшти дека утре наутро во 7:30 часот ќе бидат отворени нови простории, во близина на Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје, со што ќе се забрза процедурата за тестирање од Ковид-19.

Back to top button
Close
Close