0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Нови предлог-мерки: Забрана за организирање на настани, скратување на работното време до 23 часот и редуциран капацитет во јавниот превоз

Целосна забрана за организирање на настани, скратување на работното време на сите економски субјекти до 23 часот, и капацитетот во јавниот превоз капацитетот да биде исполнет до 50 отсто се новите предлог мерки кои биле донесени на денешниот утрински состанок на Комисијата за заразни болести.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close