0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови кадровски решенија – Ацевски разрешен, в.д. директор на УХМР е Агим Муртезани

Владата на денешната седница донесе неколку кадровски решенија. Амир Шабани го именува за директор на Фондот за осигурување на депозити, а Дритан Имери за заменик директор на Државниот испитен центар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close