БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Нови два силни земјотреса ја погодија централна Хрватска, тлото долго ќе се тресе најавија сеизмолози (видео)

- Тлото ќе се тресе долго време, земјотресот во вторникот беше разурнувачки и со голема сигурност ќе го следат голем број серии на земјотреси, меѓу кои, сигурно, ќе има и посилни, изјави Инес Иванчиќ, раководител на сеизмолошката служба за Хрватското радио.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close