Svet.SlajderСветСвет.Портал

Нови демонстрации во Мјанмар

Противниците на воената хунта што изврши државен удар во Мјанмар на 1 февруари, кога беше соборена владата, се собраа и денеска на улиците во некои градови во државата, само еден ден откако полицијата и армијата отворија оган и убија две лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close