Дописници МКДОпштински вести

Нови агрометеоролошки станици во битолските села Кравари и Лисолај

Центарот за развој на пелагонискиот плански регион - Битола (ЦРППР) во соработка со подрачната единица на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), постави нови агрометеоролошки станици со софтвер за земјоделски култури.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close