0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 999 случаи на Ковид-19, оздравени 711 и 21 починати

Во последните 24 часа се направени 3.566 тестирања, а регистрирани се 999 нови случаи на Ковид-19. Оздравени се 711 пациенти, а починати 21 на возраст од 50 до 90 години, соопшти Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close