0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 946 случаи на заболени од Ковид-19, оздравени 799, починати 33 лица

Во последните 24 часа направени се 2564 тестирања, а регистрирани се 946 нови случаи на Ковид-19. Оздравени се вкупно 789 пациенти, а починале 33 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close