0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 908 случаи на Ковид-19 од 3.616 тестирања, 31 починат, 732 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.616 тестирања, а регистрирани се 908 нови случаи на Ковид-19, пријавени се вкупно 31 починати лица и 732 оздравени пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close