0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 862 случаи на Ковид-19, починати 14 лица, оздравени 223

Нови 862 случаи на Ковид-19 регистрира денеска Институтот за јавно здравје. Од нив, во Скопје - 390, Прилеп - 55, Велес - 53, Тетово - 48, Битола - 31, Штип - 28, Струмица - 27, Кочани - 25, Кавадарци - 24, Куманово - 22, Охрид и Гостивар по 18, Кичево - 17, Гевгелија и Пробиштип по 12, Крива Паланка - десет, Струга и Виница по девет, Неготино - осум, Радовиш - седум, Валандово, Кратово и Свети Николе по шест, Делчево - пет, Демир Хисар - четири, Пехчево, Берово и Ресен по три, Крушево - два и во Македонски Брод еден случај.

Back to top button
Close
Close