0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 824 случаи на Ковид-19, оздравени 682 пациенти и 31 починат

Нови 824 случаи на Ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа од направени 3.988 тестирања. Оздравеле 682 пациенти, а починале 31 од кои најмладиот е на 38-годишна возраст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close