0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 820 случаи на заболени од Ковид, починати 32, оздравени 895 граѓани

Нови 820 случаи на заболени од Ковид -19 се регистрирани во последните 24 часа. Направени се 2019 тестови. Министерството за здравство вечерва соопшти дека починати се 32 пациенти, а оздравени 895 пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close