0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 81 случај на Ковид-19, нема починати, 12 оздравени, 525 активни случаи

Министерството за здравство информира информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 5.315 тестирања, а регистрирани се 81 нови случаи на Ковид-19. Не се регистрирани починати пациенти, а оздавеле 12 лица.

Back to top button
Close
Close