0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 726 случаи на Ковид-19, починати седум лица

Нови 726 случаи на Ковид -19 се регистрирани во изминатото деноноќие од направени 3.144 тестирања. Починати се седум лица, а оздравени 368 пациенти. Најголем број од новозаболените повторно се во Скопје -367 по што следуваат Прилеп со 53, Куманово – 34, Неготино – 29, Кавадарци – 26, Битола – 25, Охрид – 23, Крива Паланка – 21, Велес – 18, Тетово – 17, Гевгелија – 14, Гостивар – 12 и Кочани со 10 нови случаи. Во останатите градови евидентирани се едноцифрен број на новозаболени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close