0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Нови 722 случаи со КОВИД-19, девет починати, 186 оздравени

Во последните 24 часа се направени 3.701 тестирања, а регистрирани се 722 нови случаи со КОВИД-19. Починати се девет лица, сите во болнички услови. Оздравени се 186 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close