0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 687 случаи на КОВИД-19, оздравени 1 347, починати 46 лица

Во последниве 24 часа се регистрирани 687 нови случаи на КОВИД-19, од 3.050 тестирања. Оздравени се вкупно 1 347 пациенти, а починале 46 лица, информира Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за јавно здравје

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close