0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Нови 63 случаи на коронавирусот од 529 тестирања, 13 починати и 176 оздравени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 529 тестирања, а регистрирани се 63 нови случаи на коронавирусот. Починати се 13 лица, а 176 оздравени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close